1-2 czerwca

Drodzy Kapłani i Moderatorki ŻR!

 

Już za kilka dni spotkamy się u naszej mamy i Królowej na Jasnej Górze na naszej VI już Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca. Cieszę się na to spotkanie. I w związku z nim kilka kwestii:

 

1)     Przygotowaliśmy dla Was folderki z Wielką Nowenną Różańcową, którą wówczas uroczyście zainaugurujemy. Pakiety po 100 egz. można będzie odebrać na szczycie jasnogórskim przy stoliku, na którym będzie wyłożona Kronika – Księga Pamiątkowa do wpisywania się dla wszystkich kapłanów. Obok niej będą do zabrania listy ze specjalnym podziękowaniem dla kapłanów.

2)     Wszystkie zorganizowane grupy bardzo prosimy o zgłoszenie, zarejestrowanie się w sekretariacie – tj. pierwszym namiocie przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego. Tam też można nabyć za dobrowolną ofiarę pamiątkę z naszej pielgrzymki. W tym roku jest to obrazek z logiem Wielkiej Nowenny Różańcowej i modlitwą jubileuszową przed 200-leciem powstania ŻR, którą odmówimy podczas Mszy świętej, po modlitwie po Komunii.

3)     Załączam szczegółowy program. Uwaga – będzie inny ksiądz biskup na Mszy. Gdyby coś jeszcze było wątpliwe bądź niejasne, proszę o kontakt.

4)     Zapraszamy wszystkich moderatorów diecezjalnych, abyście zajęli miejsca na dole przy ołtarzu, a nie wśród księży na górze.

5)     Na placu jasnogórskim będą do nabycia materiały formacyjne i misyjne: m.in. zmniejszona o 4 mm odznaka ŻR, ceremoniały, legitymacje, rozważania różańcowe, karnety, dyplomy, tajemniczki, foldery o Wielkiej Nowennie Różańcowej – w pakietach po 20 szt., miesięcznik „Różaniec” i specjalnie na tę okazję przygotowany album pokongresowy „Różaniec ratunkiem dla świata”.

 

Serdecznie pozdrawiam, życzę owocnego pielgrzymowania i do zobaczenia u tronu Maryi Jasnogórskiej.
Szczęść Boże!
s. Wioletta