15 Niedziela „Per Annum” Rok C

Krzeszów, dnia 14 lipca 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

2. Przez cały lipiec i sierpień odbywają się w naszym Maryjnym Sanktuarium Koncerty Organowe. Na godz. 11.00 i 13.00 zapraszamy Państwa do Bazyliki. Zaś w każdą sobotę zapraszamy również na koncert do kościoła św. Józefa na godz. 19.00. Szczegóły na plakatach informacyjnych.

3. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Adorację Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Loretańskiej w Bazylice. Adoracja rozpoczyna się po Mszy Św. porannej a kończy się koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Przypominamy również, że w każdy piątek na Górze Św. Anny o godz. 16.00 jest sprawowana Msza Święta. Tegoroczny odpust na Górze św. Anny w niedzielę 28 lipca o godz. 15.00.

4. We wtorek 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel.

5. W piątek 19 lipca na godz. 12.00 zapraszamy Bractwo Św. Józefa na comiesięczne spotkanie formacyjne.

6. Przypominamy że przy naszym Sanktuarium czynny jest w każdą sobotę i niedzielę punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i ich rodzin.

7. Serdecznie zachęcamy Parafian, szczególnie zaś młodzież, do wzięcia udziału w 27. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w Grupie 2 Jeleniogórsko-Kamiennogórskiej .

8. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej. Prasa jest wystawiona tradycyjnie na stolikach przy wyjściu z Bazyliki

9. W przyszłą niedzielę 21 lipca na Mszy św. o godz. 12.00 gościć będziemy w Krzeszowie dzieci i młodzież z Lidy na Białorusi, którzy w Polsce spędzają wakacje.

10. W piątek 26 lipca o godz. 20.00 w Krzeszowskiej Bazylice odbędzie się Koncert ZESPOŁU TGD - Będzie to wielkie uwielbienie Boga i Matki Najświętszej. Bilety na ten koncert można nabywać w Obsłudze Pielgrzyma.

11. W nocy z 9 na 10 lipca br. trzy zabytkowe stacje kalwarii krzeszowskiej zostały zdewastowane. Nieznani sprawcy zamalowali napisy, a także wymalowali wulgaryzmy. Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje w sprawie powstałych zniszczeń proszeni są o kontakt z Biurem Obsługi w Krzeszowie.

Sprawa wzburzyła mieszkańców naszej parafii; mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, ale także pielgrzymów i turystów. Z tej racji w najbliższy piątek 19 lipca 2019 roku zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Mszę św. do kościoła św. Józefa na godz. 12.00 (w południe); następnie wyruszymy procesjonalnie na Drogę Krzyżowa po Kalwarii, aby przebłagać Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione przeciwko Sanktuarium i jego zabytkom. Będziemy również modlić się o nawrócenie dla wszystkich sprawców tej dewastacji.