3 Niedziela Przygotowania Paschalnego Rok C

Krzeszów, 24 marca 2019 roku

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium Krzeszowskim rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy Ks. Profesora Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu Ks. Andrzeja Tomko który poprowadzi nauki rekolekcyjne. Szczegółowy program rekolekcji został wydrukowany w „Krzeszowskiej Pani”. Jest również zamieszczony na naszych stronach internetowych.

2. We wtorek 26 marca - Dzień Spowiedzi Rekolekcyjnej: dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 10.00 oraz od godz. 16.30. W Krzeszówku spowiedź św. o godz. 15.30. natomiast w Czadrowie spowiedź o godz. 17.30.

3. Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich do udziału w nabożeństwach:Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w tą niedzielę wyjątkowo o godz. 16.00 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Krzeszówku -Droga Krzyżowa i Msza św. w piątek o godz. 16.00 natomiast w Czadrowie o godz. 17.30 w czwartek.

4. Jutro w poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy Parafian oraz Pielgrzymów do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. W tym dniu zachęcamy do przyniesienia wypełnionego blankietu Duchowej Adopcji na znak świadectwa obecności w parafii ludzi dobrej woli, zabezpieczających modlitwą życie tych dzieci, którym zabrakło miejsca i miłości w sercach matek już u samego początku ich istnienia. Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Po obecnej Mszy św. można zabrać egzemplarz specjalnie wydanej Gazetki, która będą rozdawać nasi ministranci.

5. Po każdej Mszy Świętej ministranci rozprowadzają - Wielkanocne Paschaliki – Świece Caritas po 6 i 12 zł.

6. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o złożenie ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu i na dekorację Bazyliki na Święta Wielkanocne.

7. W piątek o godz. 16.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.

8. W piątek o godz. 17.30 kolejna próba do Męki Pańskiej w Obsłudze Pielgrzyma .

9. Fundacja „ Europejska Perła Baroku” w Krzeszowie ogłasza nabór młodzieży do pracy jako wolontariusz Zainteresowanych historią naszego opactwa zapraszamy do pracy z pielgrzymami i turystami zwiedzającymi nasze sanktuarium głównie w soboty i niedziele. Możliwość podszkolenia się w językach obcych niemieckim i angielskim. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do Obsługi Pielgrzyma do końca marca 2019 roku.

10. Zachęcamy tradycyjnie Parafian i Pielgrzymów do lektury prasy katolickiej: Tygodnika „Niedziela” oraz „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism katolickich.

Życzymy Wszystkim aby czas Rekolekcji Świętych przyczynił się do przemiany naszego życia i dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.