Dnia 26 maja 2019 r. grupa 20 dzieci z naszej parafii przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Przed godz. 10.00 ubrane w piękne komunijne szaty wraz ze swoimi rodzicami i krewnymi czekali przed wejściem do Bazyliki, by najpierw poprosić o błogosławieństwo swoich rodziców.

Następnie ks. Proboszcz wprowadził uroczyście do świątyni dzieci i rozpoczęła się Msza św. Podczas Eucharystii, w której nasi mali parafianie brali czynny udział - ks. Proboszcz Marian Kopko - udzielił Pierwszej Komunii Świętej pod dwiema Postaciami Ciała i Krwi Pańskiej.

Świętowanie w gronie rodzinnym zostało dopełnione specjalnym nabożeństwem dziękczynnym o godz. 16.00. Wtedy był czas na zaśpiewanie Litanii Loretańskiej, odebranie pamiątkowego obrazka pierwszokomunijnego oraz złożenia podziękowań swoim kochanym rodzicom. Mamy otrzymały piękne czerwone róże, a ojcowie małe chlebki. Ten symboliczny wyraz wdzięczności wobec rodziców za troskę i wychowawczy trud, został wyśpiewany w przygotowanych piosenkach religijnych. Na koniec spotkania dzieci wyszły przed fasadę Bazyliki z balonem w ręku. Na umówiony znak balony pofrunęły w niebo, a wraz z nimi wypisane w środku na karteczce postanowienie i złożone przyrzeczenie pierwszokomunijne.

Do Pierwszej Komunii Świętej dzieci przygotowały się dzięki pomocy naszego wikariusza, ks. katechety Jarosława Góreckiego. Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz ich rodzicom pięknej uroczystości religijnej oraz rodzinnej. W tym roku w Sakramencie Eucharystii po raz pierwszy w pełni uczestniczyli:

Grzegorz Baran
Tymon Czuba
Maria Jabłońska
Piotr Jeleń
Michał Kamiński
Hanna Kołodziej
Alicja Krzyżak
Zuzanna Lipińska
Gabriel Nalepka
Julia Nalepka
Franciszek Niciejewski
Dominika Niemczyk
Maria Pabis
Jarosław Pawłowski
Miłosz Piechota
Barbara Popko
Wiktor Redelbach
Karol Salawa
Jakub Szczecina
Oliwia Śliwak

Ks. Marian Kopko
Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

 

galeria zdjęć - fot. Artur Kubieniec Relacjeregionalne.pl