Dnia 26 maja 2019 r. grupa 20 dzieci z naszej parafii przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Przed godz. 10.00 ubrane w piękne komunijne szaty wraz ze swoimi rodzicami i krewnymi czekali przed wejściem do Bazyliki, by najpierw poprosić o błogosławieństwo swoich rodziców.

Czytaj więcej...

Dnia 5 kwietnia o godz. 19.30 odbyła się Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami Krzeszowa w intencji naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć

Nasi ministranci i lektorzy okazali się bezkonkurencyjni podczas Rejonowego Etapu rozgrywek w piłkę nożną halową, który odbył się 2 marca 2019 roku w Jeleniej Górze. Wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach wiekowych zdobyli trzy pierwsze miejsca i awansowali do finałowych diecezjalnych rozgrywek, które na początku kwietnia odbędą się w Bolesławcu. Gratulujemy sukcesu całej Liturgicznej Służbie Ołtarza z naszej parafii.

Galeria zdjęć

W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

Relacja - Już Wiesz 24 - Andrzej Pawlukiewicz

W dniu 20 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej nazywana "Bożym Ciałem". W tym roku przewodniczyli jej nowi księża neoprezbiterzy - ks. Michał Kamiński i ks. Wojciech Bochenek (sercanin z Krakowa).

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

15 Niedziela „Per Annum” Rok C

Krzeszów, dnia 14 lipca 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

2. Przez cały lipiec i sierpień odbywają się w naszym Maryjnym Sanktuarium Koncerty Organowe. Na godz. 11.00 i 13.00 zapraszamy Państwa do Bazyliki. Zaś w każdą sobotę zapraszamy również na koncert do kościoła św. Józefa na godz. 19.00. Szczegóły na plakatach informacyjnych.

3. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Adorację Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Loretańskiej w Bazylice. Adoracja rozpoczyna się po Mszy Św. porannej a kończy się koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Przypominamy również, że w każdy piątek na Górze Św. Anny o godz. 16.00 jest sprawowana Msza Święta. Tegoroczny odpust na Górze św. Anny w niedzielę 28 lipca o godz. 15.00.

4. We wtorek 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel.

5. W piątek 19 lipca na godz. 12.00 zapraszamy Bractwo Św. Józefa na comiesięczne spotkanie formacyjne.

6. Przypominamy że przy naszym Sanktuarium czynny jest w każdą sobotę i niedzielę punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i ich rodzin.

7. Serdecznie zachęcamy Parafian, szczególnie zaś młodzież, do wzięcia udziału w 27. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w Grupie 2 Jeleniogórsko-Kamiennogórskiej .

8. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej. Prasa jest wystawiona tradycyjnie na stolikach przy wyjściu z Bazyliki

9. W przyszłą niedzielę 21 lipca na Mszy św. o godz. 12.00 gościć będziemy w Krzeszowie dzieci i młodzież z Lidy na Białorusi, którzy w Polsce spędzają wakacje.

10. W piątek 26 lipca o godz. 20.00 w Krzeszowskiej Bazylice odbędzie się Koncert ZESPOŁU TGD - Będzie to wielkie uwielbienie Boga i Matki Najświętszej. Bilety na ten koncert można nabywać w Obsłudze Pielgrzyma.

11. W nocy z 9 na 10 lipca br. trzy zabytkowe stacje kalwarii krzeszowskiej zostały zdewastowane. Nieznani sprawcy zamalowali napisy, a także wymalowali wulgaryzmy. Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje w sprawie powstałych zniszczeń proszeni są o kontakt z Biurem Obsługi w Krzeszowie.

Sprawa wzburzyła mieszkańców naszej parafii; mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, ale także pielgrzymów i turystów. Z tej racji w najbliższy piątek 19 lipca 2019 roku zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Mszę św. do kościoła św. Józefa na godz. 12.00 (w południe); następnie wyruszymy procesjonalnie na Drogę Krzyżowa po Kalwarii, aby przebłagać Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione przeciwko Sanktuarium i jego zabytkom. Będziemy również modlić się o nawrócenie dla wszystkich sprawców tej dewastacji.

14 LIPCA 2019

Niedziela - XV Niedziela zwykła

(Pwt 30,10-14) 
Mojżesz powiedział do ludu: ”Będziesz słuchał głosu Pana Boga swego, przestrzegając Jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; wrócisz do Pana Boga swego z całego swego serca i z całej swej duszy. Gdyż polecenie to, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: "Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je". I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: "Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je". Gdyż słowo to jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić”.

Czytaj więcej...