Dnia 5 kwietnia o godz. 19.30 odbyła się Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami Krzeszowa w intencji naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć

Nasi ministranci i lektorzy okazali się bezkonkurencyjni podczas Rejonowego Etapu rozgrywek w piłkę nożną halową, który odbył się 2 marca 2019 roku w Jeleniej Górze. Wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach wiekowych zdobyli trzy pierwsze miejsca i awansowali do finałowych diecezjalnych rozgrywek, które na początku kwietnia odbędą się w Bolesławcu. Gratulujemy sukcesu całej Liturgicznej Służbie Ołtarza z naszej parafii.

Galeria zdjęć

W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Krzeszów, dnia 19 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w języku łacińskim przed głównym Ołtarzem Matki Bożej Łaskawej.

2. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską w niedzielę o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 17.30. W Krzeszówku nabożeństwa i Msza we wtorki i czwartki o godz. 16.00, a w Czadrowie w czwartki o 18.30.

3. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Jerychu Różańcowym. Od wtorku 14 maja rozpoczęła się nieustanna Adoracja Pana Jezusa. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów do Kaplicy Matki Bożej Loretańskiej każdego dnia od poniedziałku do czwartku od godz. 7.30 do godz. 12.00 (do południowej Mszy św.)

4. W sobotę 25 maja do Katedry legnickiej Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza Parafian na święcenia Kapłańskie o godz. 12.00.

5. W przyszłą niedzielę 26 maja o godz. 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zbiórka dzieci przed Bazyliką o godz. 9.40. Prosimy, aby parafianie, którzy nie są związani z uroczystością skorzystali w tym dniu z uczestnictwa w innych Mszach św. Informujemy, że część ławek w Bazylice będzie oznaczona i zarezerwowana dla dzieci oraz ich rodziców. Pozostałe ławki oraz miejsca na chórze będzie można zajmować dowolnie. Podczas Uroczystości zostanie wprowadzony zakaz filmowania oraz fotografowania poza osobami, które w tym dniu otrzymają specjalne upoważnienie od Księdza Proboszcza. Osoby, które nie będą stosowały się do tego zalecenia muszą liczyć się z upomnieniem.

6. Nabożeństwo popołudniowe w Dniu Pierwszej Komunii św. wyjątkowo o godz. 16.00 z rozdaniem obrazków komunijnych. Podczas tej części uroczystości będzie można wykonywać fotografie także swoimi aparatami. Nie będzie już nabożeństwa majowego o godz. 16.30.

7. W poniedziałek o godz. 16.30 próba dla dzieci do Pierwszej Komunii św. z nauką śpiewów. Próba generalna odbędzie się w piątek o godz. 16.30 (proszę przynieść świece) i będzie połączona z przygotowaniem do Spowiedzi Świętej. W czwartek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do generalnego posprzątania Bazyliki na zbliżającą się uroczystość. Prosimy o zabranie dodatkowo wiader i mioteł do sprzątania. W sobotę Spowiedź Święta od godz. 9.00 rano dla dzieci ich rodzin.

8. Od przyszłej niedzieli Msza św. poranna (o godz. 7.30) w czasie letnim odbywać się będzie w kościele św. Józefa.

9. Nasza Parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Wyjazd o godz. 3.00 (rano). Zapisy prowadzi Ks. Kustosz oraz Obsługa Pielgrzyma. Koszt wyjazdu autokarem 50 złotych.

10. Zbiórka dla lektorów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

11. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”

12. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchownego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne; naukowe i artystyczne; edukacyjne i wychowawcze. Serdecznie zachęcamy Parafian i Pielgrzymów do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje n plakacie i na stronie www.darna100.pl

Wszystkim życzymy dobrego Tygodnia z Bożym Błogosławieństwem!

Niedziela, 19 maja 2019

Piąta Niedziela Wielkanocna

 

Czytanie pierwsze
(Dz 14, 21b-27)
Paweł i Barnaba wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego. Kiedy w każdym Kościele wśród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli. Potem przeszli przez Pizydię i przybyli do Pamfilii. Nauczali w Perge, zeszli do Attalii, a stąd odpłynęli do Antiochii, gdzie za łaską Bożą zostali przeznaczeni do dzieła, które wykonali. Kiedy przybyli i zebrali miejscowy Kościół, opowiedzieli, jak wiele Bóg przez nich zdziałał i jak otworzył poganom podwoje wiary.

Czytaj więcej...