Nasi ministranci i lektorzy okazali się bezkonkurencyjni podczas Rejonowego Etapu rozgrywek w piłkę nożną halową, który odbył się 2 marca 2019 roku w Jeleniej Górze. Wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach wiekowych zdobyli trzy pierwsze miejsca i awansowali do finałowych diecezjalnych rozgrywek, które na początku kwietnia odbędą się w Bolesławcu. Gratulujemy sukcesu całej Liturgicznej Służbie Ołtarza z naszej parafii.

Galeria zdjęć

W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

3 Niedziela Przygotowania Paschalnego Rok C

Krzeszów, 24 marca 2019 roku

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium Krzeszowskim rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy Ks. Profesora Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu Ks. Andrzeja Tomko który poprowadzi nauki rekolekcyjne. Szczegółowy program rekolekcji został wydrukowany w „Krzeszowskiej Pani”. Jest również zamieszczony na naszych stronach internetowych.

2. We wtorek 26 marca - Dzień Spowiedzi Rekolekcyjnej: dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 10.00 oraz od godz. 16.30. W Krzeszówku spowiedź św. o godz. 15.30. natomiast w Czadrowie spowiedź o godz. 17.30.

3. Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich do udziału w nabożeństwach:Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w tą niedzielę wyjątkowo o godz. 16.00 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Krzeszówku -Droga Krzyżowa i Msza św. w piątek o godz. 16.00 natomiast w Czadrowie o godz. 17.30 w czwartek.

4. Jutro w poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy Parafian oraz Pielgrzymów do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. W tym dniu zachęcamy do przyniesienia wypełnionego blankietu Duchowej Adopcji na znak świadectwa obecności w parafii ludzi dobrej woli, zabezpieczających modlitwą życie tych dzieci, którym zabrakło miejsca i miłości w sercach matek już u samego początku ich istnienia. Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Po obecnej Mszy św. można zabrać egzemplarz specjalnie wydanej Gazetki, która będą rozdawać nasi ministranci.

5. Po każdej Mszy Świętej ministranci rozprowadzają - Wielkanocne Paschaliki – Świece Caritas po 6 i 12 zł.

6. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o złożenie ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu i na dekorację Bazyliki na Święta Wielkanocne.

7. W piątek o godz. 16.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.

8. W piątek o godz. 17.30 kolejna próba do Męki Pańskiej w Obsłudze Pielgrzyma .

9. Fundacja „ Europejska Perła Baroku” w Krzeszowie ogłasza nabór młodzieży do pracy jako wolontariusz Zainteresowanych historią naszego opactwa zapraszamy do pracy z pielgrzymami i turystami zwiedzającymi nasze sanktuarium głównie w soboty i niedziele. Możliwość podszkolenia się w językach obcych niemieckim i angielskim. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do Obsługi Pielgrzyma do końca marca 2019 roku.

10. Zachęcamy tradycyjnie Parafian i Pielgrzymów do lektury prasy katolickiej: Tygodnika „Niedziela” oraz „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism katolickich.

Życzymy Wszystkim aby czas Rekolekcji Świętych przyczynił się do przemiany naszego życia i dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

24 MARCA 2019

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

 

(Wj 3, 1-8a. 13-15) 
Gdy Mojżesz pasł owce swego teścia imieniem Jetro, kapłana Madianitów, zaprowadził owce w głąb pustyni i doszedł do Góry Bożej Horeb. Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. Mojżesz widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego. Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: "Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala?" Gdy zaś Pan ujrzał, że podchodzi, by się przyjrzeć, zawołał Bóg do niego ze środka krzewu: "Mojżeszu, Mojżeszu!" On zaś odpowiedział: "Oto jestem". Rzekł mu Bóg: "Nie zbliżaj się tu! Zdejmij sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą". Powiedział jeszcze Pan: "Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba". Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga. Pan mówił: "Dosyć napatrzyłem się na udrękę ludu mego w Egipcie i nasłuchałem się narzekań jego na ciemięzców, znam więc jego uciemiężenie. Zstąpiłem, aby go wyrwać z rąk Egiptu i wyprowadzić z tej ziemi do ziemi żyznej i przestronnej, do ziemi, która opływa w mleko i miód". Mojżesz zaś rzekł Bogu: "Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mnie do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, cóż im mam powiedzieć?" Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: "Jestem, który jestem". I dodał: "Tak powiesz synom Izraela: Jestem posłał mnie do was". Mówił dalej Bóg do Mojżesza: "Tak powiesz Izraelitom: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia".

Czytaj więcej...