Już za kilka dni, w pierwszą sobotę października, do Krzeszowa po raz kolejny zajdą się członkowie kół Żywego Różańca i wszyscy miłośnicy tej pięknej modlitwy. Pielgrzymka różańcowa do Matki Bożej Łaskawej jest najliczniejszym spotkaniem w tym miejscu. Kilka tysięcy osób przyjedzie, aby za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej wypraszać potrzebne łaski dla siebie, swoich rodzin, dla diecezji i całego Kościoła, a także w tym roku szczególnie dla naszej Ojczyzny, mówi kustosz sanktuarium ks. Marian Kopko.
Jak dodaje ks. Kopko, w tym roku w pielgrzymce uczestniczyć będzie wyjątkowy gość, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio 

Warto też przypomnieć, że na niedzielę 7 października do Krzeszowa zaproszone są dzieci z Podwórkowych Kółek Różańca i Eucharystycznego Ruchu Młodych

Artykuł pochodzi ze strony: www.legnica.fm

Witam! Szczęść Boże, Księże Proboszczu!

Miejscowość Dowbysz to historyczny Marchlewsk – stolica autonomicznego regionu stworzonego przez Stalina w byłym ZSRR, dla Polaków zamieszkujących ten rejon Żytomierszczyzny. Parafianie – to potomkowie naszych Rodaków, którzy w różnym czasie XX wieku cierpieli w wyniku różnych prześladowań i wysiedleń do Kazachstanu i na Syberię.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy do Parafii w Gniechowicach w sobotę 11 sierpnia 2018 roku

Nagłówek Gniechowice

Czytaj więcej...

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich w Krzeszowie odbędzie się w ostatnią sobotę stycznia oraz drugą i czwartą sobotę lutego 2019 roku

Dla par, które szukają nauk przedmałżeńskich w innym terminie polecamy spotkania prowadzone przez "Spotkania małżeńskie". Terminy tutaj.

Nasz cykl nauk przedmałżeńskich wygląda następująco. Spotykamy się w trzy soboty co dwa tygodnie w Obsłudze Pielgrzyma w Krzeszowie. Spotkania trwają od 9:00 do 15:00, a poprowadzą je księżą i doradcy życia rodzinnego.

Podczas katechez staramy się w sposób jasny i przystępny przedstawić zagadnienia związane z miłością, płciowością, małżeństwem i rodziną. Katechezy dają też szansę na lepsze poznanie się przyszłych małżonków oraz poznanie dobrych zasad komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Uczestnicy katechez otrzymają zaświadczenie niezbędne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Czytaj więcej...

od poniedziałku 4 kwietnia 2016 roku

Już od pięciu lat w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie organizowane są dwa razy w roku Jerycha Różańcowe. Chcemy nadal dziękować za otrzymane łaski w Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez papieża Franciszka i prosić o potrzebne łaski dla Kościoła Świętego oraz dla każdej polskiej rodziny.

Czytaj więcej...