Tuż za oficjalnym komunikatem Policji informujemy, że znani są sprawcy, którzy dokonali zniszczeń na terenie Wielkiej Kalwarii Krzeszowskiej. Sprawcami okazali się dwaj nieletni mieszkańcy gminy Kamienna Góra. Chłopcy przyznali się do zniszczeń. Nieletnimi zajmie się sąd rodziny.

Czytaj więcej...

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia logoW poniedziałek 8 lipca 2019 roku  rozpoczyna się obóz wakacyjny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 550 studentów m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Szczecina i Wrocławia, z spędzi w naszym mieście tydzień. Podczas pobytu stypendyści Fundacji założonej przez Episkopat Polski odwiedzą m.in. Katedrę Legnicką, Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy, Bazylikę w Legnickim Polu i Krzeszowie. Będą mieli okazję wejścia na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Fundacja pomaga zdolnej lecz ubogiej młodzieży z małych miast i wsi.  Pieniądze na stypendia zbierane są w październiku podczas Dnia Papieskiego. Dzięki tym funduszom wielu młodych ludzi ma otwartą drogę do kontynuowania nauki.

Czytaj więcej...

Program "Gość Dnia" - Telewizja Wałbrzych

Grzegorz Żurek (wiceprezes fundacji) gościł w studiu Telewizji Wałbrzych w programie "Gość Dnia". Rozmowy tyczyły się głównie Letnich Koncertów Organowych, ale nie tylko.

Zapowiedź - Już Wiesz 24 - Andrzej Pawlukiewicz

W ostatni piątek czerwca, tuż przed oficjalnym rozpoczęciem Letnich Koncertów Organowych na terenie Pocysterskiego Opactwa odbyło się spotkanie medialne dot. wydarzenia. Możemy pochwalić się dużą frekwencją i ogromnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

Nagranie - Europejska Perła Baroku (Przemysław Groński)

W czwartek (27 czerwca) o godz. 19:00 i 20:00 w naszym Letnim Pawilonie na Wodzie odbyły się dwa kameralne koncerty harfowe w wyk. Jadwigi Tomczyńskiej, dla wszystkich uczestników było to emocjonujące przeżycie.

Czytaj więcej...